ıs yalıtımı

mantolama hakkında önemli bilgiler

Merhaba değerli okurlar;

Bugün sizlerle mantolama yaptırırken mutlaka dikkat etmeniz gereken hususları öğrenmenizi sağlayacak bir paylaşım yapma gereğinde bulunduk. Sebebine gelecek olursak, her gün binlerce bina farklı mantolama firmaları tarafından dış cepheleri tadilat ediliyor ve bazen başarılı sonuçlar alındığı gibi bazen de tam tersi sorunlarla karşılaşılabiliyor. Oturmakta olduğunuz binanın mantolaması ne derecede kaliteli ve başarılı tekniklerle yapılırsa, ne kadar özen gösterilirse yaz ve kış mevsimlerinde alacağınız verim o derece artacaktır. Tüm bunlardan evvel mantolama yani ısı yalıtımı yaptırırken içeriği de bilmek gerekir. Binanızın dış cephesine yaptıracağınız bu işlemler hangi mevsimde sizin ihtiyaçlarınıza yönelik fayda sağlayacak veya sağlamayacak bunları bilmeniz gerektiğini düşünüyoruz.

Birçok defa açıklamasını yapıyor olsak da, içerik hakkında bilgisi olmayan her müşteri adaylarımıza, ziyaretçilerimize faydalı olabilmek ve bu önemli bilgileri ulaştırabilmek adına her konumuzda paylaşmayı uygun görüyoruz.

 • Mantolama nedir ?

Binaların genel özellikleri bakımından ısıyı ve soğuğa karşı adaptasyonlarını sağlamak açısından kullanılan bir yöntemdir. Yani teknik açıdan anlamlandıralım; Isı köprülerinin ortaya çıkmasına engel olabilmek ve sağlanmış olan ısı yalıtımının sürekli hale gelmesini sağlayabilmek adına Mantolama işlemi yapılır. Dış cephe mantolama işlemlerinin binanın yapısına duyarlı ısı yalıtımını sağladığını bu anlam içerisinde düşünebiliriz. Binanızın ısı yalıtımlı hale getirilmesiyle birlikte alacağınız ısı geçirgenliği veriminde yüksek oranda fayda alacağınıza emin olmanızı isteriz. Mantolamayla birlikte binanızın fiziki yapısına uygun yapılan “ısı yalıtımın ne gibi faydaları olacak ?” bunları da sizinle paylaşacağız. Tabiki bundan önce ısı yalıtımının da içeriğini bilmek ve önemli noktaları atlamamamız gerekir.

 • Isı Yalıtımı Nedir ? Isı yalıtımı hakkında Çok önemli bilgiler…

Isı yalıtımı teknik bakımdan sıcak ve soğuk hava geçişindeki ısı köprüleri aracılığıyla binanızın iç cephesine girmesini çıkmasını önlemek amacıyla yapılan işlemler bütünüdür. Isınmak için kullanılan enerji yüzünden günden güne katlanarak artan faturalarınız için harcadığınız miktarları göz önüne getirdiğinizde aslında nedemek istediğimizi anlayabilirsiniz. Bütçenizden kısarak ısınma maliyetinize ayırdığınız miktarları iyi bir ısı yalıtımı sayesinde cebinizde kalmasını sağlayabilirsiniz aslına bakacak olursanız.

Yaşamınızı sürdürmekte olduğunuz yapının fiziki yıpranma yaşını düşündüğünüzde binanın dayanıklılığını artırmak, evinizde daha sağlıklı ve daha rahat şekilde oturmanızı sağlayacak ısınma şartlarının yerine getirilmesini sağlamak, yaşanabilecek çevre kirliliğinin de önüne geçebilmek adına zaruri olarak yapılan bir uygulama olduğunu söylemek isteriz. “Zaruri” nitelemesini şu yüzden yapıyoruz, bir yapının fonksiyonlarını en iyi şekilde ortaya çıkarmak ve binanın enerji verimliliğini sağlamak zaruri bir ihtiyaçtır ve sizin sağlıklı koşulları sağlanmış bir evde oturmanız herşeyden evvel size fayda sağlayacaktır.

 • Isı Yalıtımı – Mantolama Yaptırmak için Madde Madde Önemli Noktalar

1- Yaz mevsimlerinde sıcağı, Kış mevsimlerinde ise soğuk havayı geçirmeden yaşamınızı sürdürebileceğiniz bir yapı her zaman en sağlıklı yapıdır.

2- Kaliteli ve makul ısı yalıtım uygulama işlemlerini tercih ettiğinizde enerji giderlerinizde (ısıtma ve soğutma) gözle görünür şekilde tasarruf sağlama fırsatını yakalamış olursunuz. Daha somut bir ifadeyle %40 ile %50 oranında verim alacaksınız. Siz ısı yalıtımından her mevsim döneminde faydalanırken, ödediğiniz maliyeti birkaç sezonda amorti edebilirsiniz. Çünkü ısı veriminden doğacak tasarruflarla faturalarınıza daha az ödeme yaparak normalde gelen yüksek ödenekli faturalara da güle güle demiş olacaksınız.

3- Isı geçirgenli çok yoğun olan evlerde rutubet ilk planda karşılaşabileceğiniz olumsuz etmenlerden biridir. Isı yalıtımı yapıldıktan sonra evinizde küf ,nem gibi problemler olmayacak ve bu sayede siz de evinizde konforlu bir yaşam sürdürebilirsiniz.

4- Dış cephenizin olumsuz hava şartlarından kaynaklı yıpranma sorunlarına harcayacağınız maliyetler minimalize edilecek ve böylece ek masraflardan kurtulmuş olacaksınız.

5- Yaşadığımız dünya sadece bize değil, bizden sonrakiler için de bir yuva olacaktır. Yarınlarımızı düşünmek ve onlar için daha iyi ve daha temiz bir dünya bırakabilmek için siz de bu tüketimsel ekosistemde faydalı birşey yapabilirsiniz. Örneğin evlerinizde yakmış olduğunuz kömür, doğalgaz gibi yakıt tüketiminin azaltılması ile tasarrufa geçeceğiniz gibi, doğaya da minimalize şekilde fayda sağlamış olursunuz. Unutulmamalıdır ki; Isı yalıtım uygulamaları Avrupa Standartları çerçevesinde kabul edilmiş olup, doğadaki zararlı etkenlerinin sayısını artırmamak adına tercih edilmesi gereken önemli uygulamalardan biridir. https://www.filliboya.com/urun/enerji-tasarrufu-ile-ilgili-az-bilinen-bilgiler.html

Tüm bunları düşündüğünüzde Dış Cephenizin mantolama işlemlerini yaptırmak sizin için çok da zor bir tercih olmayacaktır. Her birimizin başlıca sıkıntısını çektiği enerji tüketim maliyetine çözüm bulundu ve sizler bu çözüme ne kadar yakın olursanız o derecede verimli ve masrafsız bir noktaya erişebileceksiniz.

2019 Yılı Mantolama Ücretleri | Dış Cephe Isı Yalıtım Maliyeti Ne kadar ?

Mantolama ücretleri güncel piyasa kuru olarak değişkenlik gösterir. Her sene bir önceki seneden veya bir sonraki seneden farklı fiyat tarifeleri ile ısı yalıtım uygulama teklifleri değişkenlik gösterebilmektedir.

Güncel Mantolama Fiyatları hakkında net şekilde bilgi almak için sizden isteyeceğimiz bazı bilgileri bizimle paylaşmanızı rica ediyoruz. Bunun için  (0216) 417 88 03 numaralı telefondan bize ulaşmanızı rica ederiz.

Dalmaçyalı Mantolama olarak Biz Ne Yapıyoruz ?

Web sitemizde yer alan müşteri portföyümüzü incelediğinizde müşterilerimize ne derecede kaliteli, ekonomik ve bütçe dostu bir ısı yalıtım uygulama çözümleri sunduğumuzu görebilirsiniz. Her zaman profesyonel, işine itina gösteren ve işini seven bir ekiple çalışmakla beraber %100 Müşteri Memnuniyeti esasını elden bırakmadan misyonumuzu ve vizyonumuzu bu prensipler çerçevesinde belirliyoruz.

Dış Cephe ısı yalıtımı yaptırmak istediğinizde ve mantolama hakkında aklınızda soru işaretleri varsa bizimle mutlaka iletişime geçmenizi öneriyoruz. Tecrübelerimiz ışığında elde edeceğiniz bilgiler doğrultusunda emin olun binanıza Mantolama yaptırmak için aradığınız Isı yalıtım firmasının biz olduğumuza kanaat getireceğinizi düşünüyoruz. Çünkü Mantolama işlemleri sırasında “kendi binamızın mantolamasını yapıyormuş gibi” düsturuyla hareket ederek, en kaliteli mantolama ürünlerini kullanmaya özen gösteriyoruz.

capatect dalmaçyalı dış cephe ısı yalıtım sistemleri
ısı yalıtımında (mantolama) doğrular ve yanlışlar

9 Yorum

 • MERHABA,
  2019 YILI İÇİN ORTALAMA FİYATLAR NEDİR ACABA?HEM CAPATECT DALMACYALI HEM DE FAVORİ MARKA ?

  CELAL BALCI,
 • Merhaba,
  Öncelikle ilginize teşekkür ederiz.
  Dış cephe ısı yalıtım fiyatları marka çeşitliliğine göre değişmektedir.Uygulama ile birlikte ise kesin keşiften sonra netleşmektedir.Takribi olarak İstanbul için fiyatları ise Fawori mantolama için 65 tl/m2 ,Dalmaçyalı mantolama ise 68-70 tl /m2 bandındadır.

  admin,
 • […] Mantolama fiyat teklifi uygulama dahil olarak alınabileceği gibi , rekabetçi en uygun şartlarla da sadece mantolama malzemelerini de isteyebilirsiniz. Güncel fiyatlarımız için diğer blog sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. […]

  Mantolama fiyat teklifi | SAYHAN GRUP 2020 | Ücretsiz keşif,
 • […] Cephe ısı yalıtımı yaptırmak istediğinizde ve mantolama hakkında aklınızda soru işaretleri varsa bizimle mutlaka iletişime geçmenizi […]

  Polisan Taşyünü Fiyatları İSTANBUL / SAYHAN GRUP,
 • […] Cephe ısı yalıtımı yaptırmak istediğinizde ve mantolama hakkında aklınızda soru işaretleri varsa bizimle mutlaka iletişime geçmenizi öneriyoruz. […]

  Fawori taşyünü mantolama fiyatları - Sayhan Grup,
 • […] Cephe ısı yalıtımı yaptırmak istediğinizde ve mantolama hakkında aklınızda soru işaretleri varsa bizimle mutlaka iletişime geçmenizi […]

  Taşyünü levha fiyatları - İSTANBUL / SAYHAN GRUP,
 • […] Cephe ısı yalıtımı yaptırmak istediğinizde ve mantolama hakkında aklınızda soru işaretleri varsa bizimle mutlaka iletişime geçmenizi öneriyoruz. […]

  Dalmaçyalı Double Carbon mantolama Fiyatları - SAYHAN GRUP,
 • […] Cephe ısı yalıtımı yaptırmak istediğinizde ve mantolama hakkında aklınızda soru işaretleri varsa bizimle mutlaka iletişime geçmenizi […]

  GÜNCEL ISI YALITIM FİYATLARI / İSTANBUL 2021,
 • […] Cephe ısı yalıtımı yaptırmak istediğinizde ve mantolama hakkında aklınızda soru işaretleri varsa bizimle mutlaka iletişime geçmenizi öneriyoruz. […]

  Dış Cephe Kaplama Fiyatları 09/2020 | SAYHAN GRUP,
 • E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir