Dış Cephe Isı Yalıtımı

Dış Cephe Isı Yalıtımı

Dış cephe ısı yalıtımı kısaca kışın soğuk yazın sıcaktan koruyan ısı yalıtım uygulamaları sergilediği performans ile 4 mevsim kalıcı çözüm sağlamaktadır. Rutubetsiz, sağlıklı ve konforlu bir yaşam ortamı sunmasının yanısıra evlerinizi küf ve nemden koruyarak bakım ve onarım masraflarınızı asgari orana indirmektedir. Dış cephe ısı yalıtım uygulamaları, ısıtma ve soğutma giderlerinin %40-60 arasında azalmasına neden olduğu enerji tasarrufu ile 3 sene gibi kısa bir sürede yalıtım harcamalarınızı geri kazanmanızı sağlamaktadır.

Dış Cephe Isı Yalıtımının Faydaları Nelerdir ?

 • Bina dış yüzeyindeki her türlü kiriş, kolon, hatıl vb.. betonarme yapı elemanlarını tamamen yalıtarak ısı köprülerinin oluşmasını engeller.
 • Binayı dışarıdan bir manto gibi sararak ana malzemede sıcaklık farkları sebebi ile oluşabilecek çatlakları ve hasarları önler.
 • Dış duvarlarda oluşan yaz kış sıcaklık farkları 5 oC kadar çıkabilmektedir. Bina dış duvarları dış ortamın tüm etkilerinden korunur.
 • Yoğuşma riski en aza indirilir. Hem ısı hem de su yalıtımı sağlar.
 • Tekniğe uygun yapılmış bir mantolama uygulaması %50 ye varan ısı tasarrufu sağlar.
 • Mantolama yapılmış binalarda ısı dengeli bir şekilde dağıldığı için yoğuşma ve hava akımı olmaz, bu sayede konforlu bir yaşam alanı elde edilmiş olur.
 • Yakıt tüketimini azalttığı için çevrenin korunmasına katkı sağlar.
 • Binanın dış duvarlarında beton içindeki donatıları korozyona karşı koruyarak bina ömrünü uzatır.

Dış Cephe Isı Yalıtımı Zorunlu mudur ?

Dış cephe ısı yalıtımı (mantolama) zorunluluğu 5627 Sayılı Enerji Verimliliği Kanunu 1 Ocak 2011 yılında yürürlüğe girmiştir. Bu Kanuna göre 50 metrekare ve üzeri olan inşaat çapına sahip binalarda Enerji Kimliği Belgesi’nin çıkartılması kanunen zorunlu olarak tutulmuştur. Bu kanun ısı yalıtımı ve tasarrufunun sağlanabilmesi için çıkartılmıştır.

Dış Cephe Isı Yalıtımı Malzemeleri Nelerdir ?

Isıl kazanç ve kayıpların engellemesinde kullanılan, ısıl geçişlere direnç gösteren özel nitelikli malzemelere ısı yalıtım malzemeleri denir. Kullanım sırasına göre;

– Duvar, çatı, temellerde; Taşyünü, Camyünü, Karbonlu EPS, Beyaz EPS, XPS, ve  Poliüretan levhalar

– Pencere ve kapılar; Low-e kaplamalı veya Solar Low-e kaplamalı cam içeren yalıtım camları ve doğramalarıdır

– Hava kanalları, borular gibi tesisat elemanlarında; Camyünü, Taşyünü, Polietilen Köpüğü, Elastomerik Kauçuk Köpüğü gibi ısı yalıtım malzemeleri kullanılır.

Dış Cephe Isı Yalıtımı Fiyatları Ne Kadar

Dış Cephe Isı Yalıtımı (Mantolama) fiyatları için kullanılacak marka – malzeme, metrekare (m2), binanın yüksekliği, iskelenin kurulum güçlüğü, bina cephesinin girinti çıkıntı oranı gibi etkenler dış cephe kaplama fiyatlarını değiştiriyor. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus keşif yapmadan fiyat veren firmalardan kaçınmaktır. Firmamız ayrıca Capatect Dalmaçyalı, FaworiPolisan ve Filli Boya markalarının yetkili fabrika bayisi olduğundan fiyatlarımız diğer firmalara göre daha ucuzdur.

BİZ KİMİZ ?

1980 yılında inşaat malzemesi sektöründe ticari hayatına İstanbul – Maltepe – Küçükyalı ‘da başlayan firmamız mantolama sektöründe başarılı uygulamalara ve projelere imza atarak Betek A.Ş. tarafından fabrika bayiliğini alarak tüm Türkiye ‘ye hizmet vermeye başlamıştır. 2010 yılında ise Sayhan Grup Ltd. Şti. ünvanını almış ve 2019 yılında da Dalmaçyalı Mantolama markasını kurarak hizmetlerine devam etmektedir.

Neden Sizi Tercih Etmeliyim ?

Asıl soru bu aslında. Dış cephe mantolama diğer adı ile dış cephe kaplama hizmeti konusunda tam 15 yıldır İstanbul başta olmak üzere gerek uzman kadromuz gerekse uygun fiyat avantajlarımız ile tüm Türkiye ‘ye mantolama hizmeti vermekte olan kurumsal bir inşaat firmasıyız. Firmamız ayrıca Capatect Dalmaçyalı, FaworiPolisan ve Filli Boya markalarının da yetkili fabrika bayisidir. Yaptığımız tüm işleri kayıt altına aldığımızdan her müşterimizi çok iyi tanırız. Müşterilerimiz ile iş öncesi gerek tasarım, gerek danışmanlık, gerekse tekliflendirme süreçlerinde yoğun görüşmelerimizi iş bitiminin sonrasında da devam ettiririz. Çünki biz işi alana kadar değil, işi hakkıyla teslim edene kadar ve verdiğimiz garantiyi bitirene kadar müşterimizin yanında oluruz. Ayrıca, uygun fiyatlar, kaliteli işçilik, tecrübeli bir kadro ve kurumsal bir yapı olmamız size güven telkin edeceğini düşünmekteyiz.

Unutmayın, İstanbul ‘da bir çok ısı yalıtım üzerine dış cephe mantolama , dış cephe kaplama firmaları varken çalışacağınız firmayı araştırırken fiyatları değil referans, itibar ve köklü bir firma olmasına özen gösterin.

Google Etiketlerimiz

Dış Cephe MantolamaDış Cephe KaplamaMantolama NedirMantolama Nasıl YapılırMantolamanın Faydaları NelerdirMantolama ZorunluluğuMantolama ÇeşitleriMantolama FirmalarıMantolama FiyatlarıKüçükyalı Mantolama FirmalarıPolisan Mantolama FiyatlarıFilli Boya Mantolama FiyatlarıCapatect Dalmaçyalı Mantolama Fiyatları, Fawori Mantolama Fiyatları

Binalarda ısı yalıtımı nerelere ve nasıl yapılır?
Fawori Mantolama Fiyatları

8 Yorum

 • Binamızın dış cephe ısı yalıtımı için sizlerden bir teklif rica ediyorum. Bana dönüş yaparmısınız ?

  burhan bedir,
  • Merhaba Burhan Bey, binanızın dış cephe ısı yalıtımı ile ilgili mail adresinize dönüş yapılmıştır.

   admin,
 • Merhaba,
  Binamız 3 katlı ve dış cepheden 135 metrekare. Dış cephe eps ile kaplanıp boyadığı takdir de ortalama kaç paraya mal olacağını merak ediyorum.

  Ertuğrul YILDIRIM,
 • […] Cephe Mantolama, Dış Cephe Isı Yalıtımı, Dış Cephe Kaplama, Mantolama Nedir, Mantolama Nasıl Yapılır, Mantolamanın Faydaları […]

  GÜNCEL TAŞYÜNÜ MANTOLAMA FİYATLARI 2019,
 • […] DIŞ CEPHE MANTOLAMA FİYATLARI 2019 İSTANBUL […]

  dış cephe mantolama fiyatları 2019 İstanbul-Sayhan Grup,
 • merhaba
  iki katlı mustakil binamız için taş yünü ile mantolama yapmak istiyoruz yaklaşık 400 m2 için teklif alabilirmiyiz

  taner anıl,
  • Merhaba,
   Öncelikle ilginize teşekkür ederiz.Dış cephe taşyünü mantolama (filli boya ) fiyatımız İstanbul içi 5 cm uygulama dahil 85-90 tl/m2 bandındadır.Yıl sonu dolayısıyla 2020 için fiyat revizesi yapılması gerekmektedir.

   admin,
 • […] Etiketlerimiz Dış Cephe Mantolama, Dış Cephe Isı Yalıtımı, Dış Cephe Kaplama, Mantolama Nedir, Mantolama Nasıl Yapılır, Mantolama […]

  ISI YALITIM MALZEME FİYATLARI 2020 / İSTANBUL,
 • E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir