doludan zarar gören cephe

DOLUDAN ZARAR GÖREN DIŞ CEPHELERİN TAMİRİ

Son yıllarda doludan zarar gören dış cephelerin tamiri ile ilgili sıkça karşılaştığımız dolu afeti,birçok yere zarar verdiği gibi binaların dış cephesine de büyük zararlar vermektedir. Mantolama yapılmış olan binaların doludan zarar görmesi neticesinde oluşan delikler, ısı yalıtım sisteminin ömrünü etkilemektedir.

DOLUDAN ZARAR GÖREN CEPHELERİN TAMİRİ NASIL YAPILMALIDIR?

Dolu darbeleriyle oluşan delikler lokal tamiri yapılabildiği gibi, cepheye komple fileli sıva yapmak ta mümkündür. Lokal tamirlerin cephede kendini belli etmesinden dolayı pek önerilmemektedir. Dış cephe tamir uygulamasının şu şekilde yapılması hem estetik hem de sağlamlık olarak şiddetle önerilmektedir;

1.Cepheye emniyetli iskele kurulmalıdır.
2.Cephedeki sıvalar kontrol edilmelidir,varsa sıva tamirleri yapılmalıdır.
3.Dış cepheye komple bir kat sıva çekilmelidir.
4.Kuruyan cepheye komple fileli sıva uygulaması yapılmalıdır.
5.Kaplama astarı uygulamasından sonra dekoratif sıva (mineral sıva) uygulaması yapılmalıdır.
6.Son olarak 2 kat silikonlu dış cephe boyası uygulanması gerekmektedir.

Son yıllarda sıkça karşılaştığımız dolu afetinin önümüzdeki yıllarda da sıkça görülebileceğinden dolayı bütün bu uygulamaların işçilik ve malzeme açısından 1.sınıf olması çok önemlidir. Uygulamada  kullanılacak filenin panzer file olması ve  son kat mineral sıvanın da çizgi dokulu olması sistemin darbe dayanımını arttıracaktır.

Sizin de dış cephede dolu hasarınız varsa bizimle iletişime geçip, doğru uygulamayı uygun fiyata alabilirsiniz.

BİZ KİMİZ ?

Sayhan GrupDış cephe mantolama diğer adı ile dış cephe kaplama hizmeti konusunda tam 15 yıldır İstanbul başta olmak üzere, gerek uzman kadromuz gerekse uygun fiyat avantajlarımız ile tüm Türkiye de hizmetlerine devam eden kurumsal bir inşaat firmasıdır. Firmamız ayrıca Capatect DalmaçyalıFaworiPolisanFilli Boya firmalarının yetkili fabrika bayisidir. Bu yüzden mantolama fiyatları konusunda da diğer mantolama firmalarına nazaran daha uygun fiyatlar alırsınız.

Firmamız 1980 yılında inşaat malzemesi sektöründe ticari hayatına İstanbul ‘ da başlamıştır. Mantolama sektöründe başarılı uygulamalara vimza atmıştır.  Betek A.Ş. tarafından fabrika bayiliğini alarak tüm Türkiye ‘ye hizmet vermeye başlamıştır. 2010 yılında ise Sayhan Grup Ltd. Şti. ünvanını almış ve 2019 yılında da Dalmaçyalı Mantolama markasını kurarak yoluna devam etmektedir.

FİLLİ BOYA MANTOLAMA | Filli Boya Bayisi - SAYHAN GRUP
TAŞ YÜNÜ (KAYA YÜNÜ) MANTOLAMA HAKKINDA BİLGİLER

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir