taşyünü ısı yalıtımı

TAŞ YÜNÜ (KAYA YÜNÜ) MANTOLAMA HAKKINDA BİLGİLER

Taş yünü mantolama ile binalar hem ısı yalıtımı hem de yangın dayanımı ile güvenli yaşam alanlarına dönüşüyor.

Dış cephe mantolama çeşitlerinden biri olan taş yünü mantolama,binalarda yangına karşı zırh gibi korumaktadır.A1 yanmaz sınıfında olan taşyünü ,kaya yünü olarak ta bilinmektedir.

Doğada bulunan inorganik hammaddelerin ortalama 1400°C’de eritilerek elyaf haline getirilmesiyle elde edilir.İnorganik yapısı sayesinde bakteri üretmeyen taş yünü,aynı zamanda çevre dostudur.Isı yalıtım malzemesi olarak kullanılan taş yünün aynı zamanda ses yalıtımı olarak ta kullanılabilmektedir.Taşyünü 1000°C ye kadar dayanması nedeni ile mükemmel bir yangın güvenliği sağlar.

Çeşitli yoğunluklarda üretilen taşyünü, dış cephe yalıtımı,çatı yalıtımı ve boru yalıtımı için de kullanılmaktadır. Taş yünü seçiminde göz önünde bulundurulması gereken en önemli özelliklerden biri ise bölgenin iklim ve coğrafi özellikleridir. Eps karbonlu  levha yerine taş yünü levha tercih edilecekse, 1 cm daha kalın taş yünü kullanılmalıdır. Isı yalıtım  yönetmeliğine göre Eps ile mantolama yapılacak binalarda, pencere etraflarına yangın bariyeri olarak yine taş yünü mantolama kullanılmalıdır.Yangın yönetmeliğine göre 28.5 metre den sonra ya da 10 kattan yüksek binalarda taş yünü mantolama kullanılmalıdır.

TAŞYÜNÜ LEVHA ÖZELLİKLERİ

 • Isı yalıtımı yanısıra ses ve yangın yalıtımı olarak ta kullanılmaktadır.
 • Isı iletkenlik  katsayısı (λ )  0,036 W/mK’dir. (capatect taş yünü mantolama)
 • Su buharı fifüzyon direnç faktörü  µ=1’dir.
 • Kullanım sıcaklığı -50/+750 °C aralığındadır.
 • Yangın dayanımı A1 sınıfıdır.
 • Yapılarda nem,rutubet,küf oluşumunu engeller,zaman içinde bozulmaz ,dağılmaz.
 • Sıcaklık ya da yüksek nispi nem altında boyutlarında değişim olmaz.Levhalar tam gönyesinde üretilir ve zamanla gönyesinden sapmaz.
 • Boyutları 60*120 cm olup , 3,4,5,6,7,8, ve 10 cm kalınlığındadır.
 • Doğal malzemelerden elde edildiğinden dolayı çevreye ve sağlığa zararı yoktur.

Şimdi ısı yalıtım konusuna ayıracağınız birkaç dakika ile yıllar boyu enerji ve yakıt tasarrufu yapma fırsatını yakalayacaksınız. Sadece tasarruftan kaynaklanan birikiminize değil, yaşam konforunuz ve evinizin prestijindeki yükselişe de inanamayacaksınız.

Üstün Capatect Dalmaçyalı Taşyünü performansını eğitimli uzman uygulama ekibimizle size sunuyoruz.Binanızda yaptığımız incelemelerden edindiğimiz bulgular ve bulunduğunuz bölgede ki iklim koşullarını da dikkate alarak fiyat analizli dosya ile sunuyoruz.

BİZ KİMİZ ?

Dış cephe mantolama diğer adı ile dış cephe kaplama hizmeti konusunda tam 15 yıldır İstanbul başta olmak üzere gerek uzman kadromuz gerekse uygun fiyat avantajlarımız ile tüm Türkiye ‘ye de hizmetlerine devam eden kurumsal bir inşaat firmasıdır. Bu yüzden mantolama fiyatları konusunda da diğer mantolama firmalarına nazaran daha uygun fiyatlar alırsınız.

DOLUDAN ZARAR GÖREN DIŞ CEPHELERİN TAMİRİ
ÇİZGİ DOKULU DEKORATİF SIVA-CEPHELERDEKİ ZARAFET

1 Yorum

 • […] boya grubu dış cephe taşyünü mantolama birim m2 fiyatları […]

  TAŞYÜNÜ MANTOLAMA FİYATLARI 2020 / İSTANBUL,
 • E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir